Marna TeleVizja

ea36418c15314bf48a720a323ef972b1

źródło mtv.com

Mężul goni mnie już od wczoraj słowami: ” No pisz coś, pisz, bo nowi ludzie przybyli, daj im okazję coś poczytać, może zostaną” ;). „Menadżer” z niego wielce wymagający, ale prawda jest taka, że gdy nie mam energii i nic mi się nie chce, to nawet on mnie nie zmobilizuje ;).

Tak więc na początku chciałam przywitać wszystkich nowo-przybyłych. Wiem, że te tłumy (tak, tak, dla mnie przeskoczenie liczby 100, a teraz nawet już 200 jest wielkim WOW) trafiły do mnie za sprawą konkursu u Aparatki, ale, ale. Zawsze jest nadzieja, że część z nich jednak na bloga zajrzy, polubi nas i postanowi zostać na dłużej :). Zobaczymy :).

Dobrze, teraz może coś odnośnie tematu posta. Chyba każdy zna MTVPolska, domyślam się, że wielu z nas wychowało się oglądając tą stację muzyczną tak samo jak ja. No właśnie, muzyczną. MTV w tej chwili z muzyką już nie ma nic wspólnego (wiem, wiem, mamy też MTVRock i kilka innych programów, ale chodzi mi o dawne, „główne” MTV), teraz jest to jedna wielka stacja produkcyjna, produkująca głównie programy typu Reality.

Gdy byłam nastolatką to dość często w pokoju włączony był Music Television. „Puszczali” dobrą muzykę na czasie, świetne programy o tworzeniu wideoklipów, no i moje ulubione „Weekendy z…”, gdzie cały weekend należał do jednej gwiazdy (oczywiście oglądałam tylko, gdy daną gwiazdę lubiłam ;)) jak np. wspaniałych Red Hot’ów, o których wysłuchaniu na żywo, marzę do tej pory .

Domyślam się, a nawet jestem tego pewna, że teraz też spora część młodzieży ogląda MTV i niestety robią to bardzo często. Niestety, bo jakoś tej stacji spadła na dno. Muzyki tam już raczej nie znajdziemy (jest rzadko, albo o mało popularnych godzinach), a programy które oferują wnoszą chyba więcej złego niż dobrego. Wiem, nie wszystko co proponują jest złe, ale znaczna część tych najpopularniejszych programów taka właśnie jest.

Bo niech mi ktoś powie co programy takie jak „Ekipa z…”, „Dopasowani”, „Moje supersłodkie urodziny” i tego typu wnoszą? Przyznam się bez bicia, że kilka razy obejrzałam „Ekipę z New Jersey” i jej polski odpowiednik. I tak jak ja, osoba już dorosła, mająca swój rozum, może to obejrzeć ze szczęką opadającą na podłogę, tak wiem, że wielu młodych ludzi wpatrzeni jak w obraz, ogląda te programy, biorąc z nich przykład. A niestety jedna rzecz wszystkie te „Ekipy” łączy, jak dla mnie kretynizm. Jest to promowanie seksu, pijaństwa i właśnie kretynizmu, bo niestety, ale IQ wszystkich bohaterów tych programów, raczej nie przekracza minimum.

Nie wiem, czy tylko ja, oglądając „Warsaw shore” wstydzę się za to, w jaki sposób przedstawiani są Polacy. Bo niestety, ale program ten będzie miał swoją premierę w innych krajach, w Danii również pokazywane są reklamy promocyjne. Brawo dla pomysłodawców, zdecydowanie tak powinniśmy promować nasz kraj na świecie…

Ale to nie wszystko, ostatnio swoją premierę miał program „Teen mom Polska”. Ma on na celu pokazanie młodzieży, że dziecko w tak młodym wieku łączy się z całkowitą zmianą dotychczasowego życia, obowiązkami i trudnymi decyzjami. Niby wszystko ok, idea bardzo dobra, ale nie podoba mi się w tym programie jedna rzecz. Niech ktoś mi powie, czy tylko dziewczyny wywodzące się z biednych, często patologicznych, dysfunkcjonalnych rodzin zachodzą przedwcześnie w ciążę? Bo tak to właśnie wygląda w „Teen mom”. Żadna z bohaterek nie wywodzi się z „normalnej” rodziny, czyt. tata i mama razem, nie piją, pracują, zwykła średnia klasa. Znów obraz jest troszkę przesadzony, a że zapewne i ten program puszczą w świat, to i w tym przypadku obraz Polski będzie średnio ciekawy. Jest nadzieja, że tak jak w przypadku amerykańskich wersji programu, dziewczyny nie zaczną zachodzić w ciążę, tylko po to, by dostać się do telewizji, a bohaterki nie zaczną „kręcić” filmów porno, by utrzymać się na fali popularności. Zobaczymy jak losy naszej, polskiej wersji się potoczą.

Żeby nie było, że wszystko co ma do pokazania MTV jest złe. Lubię oglądać np. program „Catfish”, który może być przestrogą dla ludzi zawierających znajomości przez internet, co jest teraz przecież tak bardzo popularne. Chciałabym, żeby więcej sensownych propozycji miała dla młodzieży właśnie ta stacja. Niech ktoś tam na górze pomyśli trochę o odpowiedzialności za młodych ludzi, którzy codziennie włączają telewizor, by spędzić czas przy ich programach.

Poza tym nie tylko ta stacja muzyczna promuje coraz to ciekawsze programy, nie zapominajmy o Vivie i ich wspaniałej „Miłości na bogato”, a może lepiej o tym lepiej zapomnieć ;).

{ Skomentuj }

 1. marzena

  dlatego jak chce posłuchać muzyki włączam eskę

 2. Mama Calineczki

  Mam to samo zdanie na temat tej telewizji. W młodości oglądałam ją często, słuchałam muzyki… A teraz? Masakra po prostu…

 3. Matka Wariatka

  Zgadzam się i ja. MTV było kiedyś fajne. Nie kręcą mnie seriale Nastoletnie Matki czy Warszwa NonSTOP nie podoba mi się jak to wszystko jest ukazane. Za to cenię sobie trochę Trudne Sprawy itp.- czemu? Bo często można odnaleźć co zrobić w jakiejś sytuacji i jakie mamy prawa.

  A i na marginesie zostaję z Wami więc Pisz Pisz :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>