Wiking i Henryk

IMGP2925Kolejny tydzień zleciał, a ja znów dopiero w weekend zabieram się za pisanie. Tak to już jest, widzę, że często najaktywniejsze blogi, to te pisane przez osoby niepracujące, bądź pracujące w domu. Muszę się przyznać do tego, że spędzając w pracy połowę doby (doliczając dojazdy), rzadko mam ochotę coś napisać, a nawet jeśli mam na to ochotę, to mój mózg i tak nie pracuje najlepiej i nad każdym zdaniem zastanawiam się bardzo długo. Ale jest szansa, że się to zmieni i wiosna przyniesie ze sobą powiew energii :). Ale, ale za to jak już weekend nadchodzi, no to mam szansę na podładowanie baterii, no i odchorowanie tygodnia. Niestety tak sobota jak i niedziela przyszła wietrzna i deszczowa, więc na dworze nie spędziliśmy za wiele czasu. Za to w domu była szansa na drobne porządki, zabawy z Wikingiem.

Wiking papla coraz więcej, często bez sensu (choć może dla niego ma to sens ;) ). Powtarza wszystko jak papuga i zapamiętuje coraz więcej słów. Lubi też zaglądać do książek i co prawda od słuchania historii, woli gdy mu opowiadam o ilustracjach, więc cieszy mnie to, że mamy wiele książek z ładnymi ilustracjami :).

Wiking też lubi zerkać na telewizor i YT, gdzie ogląda bajki. Dalej nie potrafi na żadnej skupić się do końca, ale to może i dobrze, co za dużo to niezdrowo. Pewnie dlatego tak bardzo lubi You tube, bo tam można co parę sekund wskazać na nową bajkę, albo np. filmik o tym jak ktoś rozpakowuje jajka niespodzianki 8-|.

Jednak wśród wszystkich bajek najdłużej skupia się na „Heniu Tulistworku”. Nagrałam kiedyś na Disney Junior całą serię (puszczali jednego popołudnia) i tak co jakiś czas lubi obejrzeć kilka minut. Wczoraj śmignęła Wikingowi w internecie maskotka Henia, zapatrywał się w nią jak w obraz. No więc trzeba było się wziąć do roboty i sprawić synkowi Henia :). A z pomocą znów przyszedł filc. Przyznam się, że z efektu końcowego jestem zadowolona. A co najważniejsze, Wiking też jest zadowolony, było i cacy, i całusy i przytulanie, no i oczywiście Henio spał z Wikingiem.

A teraz, proszę państwa, o to Henio :)

IMGP2935

 

 

 

 

collage

 

 

 

collage2

Podobny? Źdródło disney.co.uk

{ Skomentuj }

 1. babcia

  trzeba przyznać ze bardzo podobny ,a nawet identyczny jak bajkowy orginał.Brawo Natii!

 2. nika

  Cudowny jest! Karol też by piszczał z radości, choć ostatnio, jak na małego propagatora gender przystało, woli Lilkę :)

 3. Nessie

  Swietny w kazdym calu Henryk

 4. Mama Calineczki

  Niezły. Niektre sklepy, które sprzedają filcowe rzeczy handmade nie mają takich fajnych maskotek. :D

  Co do niepracujących mam, do której ja się zaliczam… Masz rację. Nawet sobie nie wyobrażam jak miałabym znaleźć na wszystko czas, gdybym jeszcze musiała do pracy chodzić, dlatego podziwiam! ;)

   • Mama Calineczki

    Otóż to :) Ja siedzę nocami, bo Cali śpi do 9, więc się rano wyśpię. ;) Wtedy mam czas dla siebie.

 5. Matka Wariatka

  Ale ładny Henio :) Podziwiam umiejętności szycia takich stworków. Muszę zapoznać się z bajką :)

  Dziękuję za poparcie bo to mnie utwierdza w tym, że trzeba pisać co się myśli :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>