Mucho grande cojones

IMGP6187Załóżmy, że tytuł posta napisany został poprawnie. Dotyczy naszego Wikinga, no bo kogo by innego, co jak co, no ale Wiking w odwagę musi być wyposażony, no i nasz definitywnie jest. W piątek musieliśmy udać się do lekarza na kolejne szczepienie, tym razem odra/różyczka/świnka i oczywiście pewne obawy jak to tym razem będzie mieliśmy. Do lekarza wpadliśmy spóźnieni, bo ja pomieszałam godziny i pędem leciałam z pracy, a wikingowy tata w drodze do lekarza przejechał się na lodzie, no i później już tylko dokuśtykał. O dziwo po przyjściu na miejsce okazało się, że nie ma zbyt wielu ludzi/pacjentów, no i raz dwa nas zawołano. Tym razem Wiking nie był badany, niestety nie dowiedziałam się ile waży i mierzy, bo nie pozwolił sobie na to, zgrabnie uciekając z wagi. Wiking dostał szczepionkę w udo (tutaj zawsze podają dzieciom w nóżkę) i ku naszemu zdziwieniu ani nie zająknął, ba na jego twarzy nie pokazał się nawet najmniejszy grymas. Cała nasza trójka była tym zaskoczona. A dumny tata stwierdził co w tytule :D.

Po wyjściu z przychodni Wiking po chwili zasnął, budząc się dopiero w domu. Objawów jak do tej pory żadnych nie było więc już raczej nie będzie.

Za to Wiking coraz częściej zaczyna okazywać swoje humorki i pokazywać swój charakterek. To pewnie bunt 15-miesięczniaka, no bo na dwulatka to chyba za wcześnie ;). Tak więc potrafi czasem napsuć nerwów, no ale co poradzić, tak to już jest z tymi dziećmi, że kryzys goni kryzys, aż strach pomyśleć co to będzie w wieku nastoletnim ;).

IMGP6216 IMGP6220 IMGP6221 IMGP6226

Wracając jeszcze do szczepień to ja też dostałam ostatnio drugą dawkę szczepienia HPV (przeciwko rakowi szyjki macicy). Przeczytałam kiedyś na plakacie w przychodni, że jest ono darmowe dla roczników 1985-1992, a że już wcześniej o nim myślałam (choć wizja zapłaty kilku tysięcy mnie odstraszała) to bez wahania zdecydowałam się skorzystać. Szczepienie podawane jest w 3 dawkach z 4miesięcznymi odstępami. W Danii  darmowe szczepienia te są oferowane w przychodniach i drogeriach sieci Matas (tu niestety tylko w konkretnych dniach i raczej dużych miastach). Myślę, że warto i to bardzo zaznajomić się z tym i skorzystać :).

A tak poza tym to zima do nas powróciła wraz ze śniegiem i mrozem (jak widać moje prośby nie zostały wysłuchane). Ja już wyczekuję z utęsknieniem wiosny…

2012-12-10 10.41.20

{ Skomentuj }

  1. babcia

    Mo,j kochany bohater

  2. ciocia marzena

    odważny po cioci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>