Na JC „zawsze” możesz liczyć

   Dobiegł koniec miesiąca, a co jest najlepsze w ostatnim dniu miesiąca? No oczywiście pieniążki na koncie, ale nie tym razem. Wchodzę na konto, a tam tylko pieniądze dla mężula mego, a co ze mną? Stresu się najedliśmy co nie miara, no bo za mężowe pieniądze to ledwie na rachunki wystarcza (tymbardziej, że w tym miesiącu jest do zapłacenia prąd). Więc do pracy jechałam z pikawicą, od razu wylądowałam u dyrektora z zapytaniem, gdzie są moje pieniądze. A on zrelaksowany twierdzi, że papierek już wypisany, no ale na wpłatę trzeba będzie kilka dni poczekać. O pieniądze ze szkoły nie problem się upomnieć, gorzej z tymi z kommuny, których za ostatni tydzień praktyk też nie dostałam. No więc dzwonię do nich na przerwie, po 9. WspaniałeJobCenter telefony od interesantów odbiera aż godzinę dziennie, między 9-10, jak można się domyśleć interesantów jest sporo, więc i ze załapaniem się na wolną linię też niełatwo, nie mówiąc o tym, że potem osoba, do której cię przekierowują też niejednokrotnie nie odbiera, no bo i po co?

   Raz dzwoniłam do mojej opiekunki z JC 7 razy, za każdym kolejnym razem próbowałam wytłumaczyć pani przekierowującej, że tam nikt nie odbiera, ona za każdym razem pytała „a kto nie odbiera?”, ja na to, no „Ch. nie odbiera”, na co ona zawsze odpowiadała „Ch., już łącze”. Na szczęście parę minut przed 10 w końcu odebrała. No, ale wracając do dzisiejszej sprawy, połączono mnie już nie wiem nawet z kim, wytłumaczyłam o co chodzi i jak to z JC, nie wiem, czy już wszystko jest ok, czy nie i kiedy pieniądze od nich dostanę.

    Na szczęście w naszym przypadku mam mężula, który pieniądze dostał, ale nie wiem co by było, gdybym tak była samotną matką i nagle została bez grosza. Rachunki nie popłacone, za każdy spóźniony będzie 100dkk rykker (kary za spóźnienie z opłatą). Ale co tam, kto by tam się takimi ludkami jak my przejmował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>