Kolejne znaleziska

watermarked-9Tak jak mówiłam,  na jednym poście o bibliotecznych znaleziskach się nie skończy. Dzisiaj będzie o kolejnej książce, a raczej książkach, w jakich się zakochałam. A są to książki duńskiego autora Anders’a Morgenthaler’a. Z książkami tego pana spotkałam się zarówno w bibliotece, jak i w klasie, gdzie nauczycielka czytała opowiadania dzieciom.

A co mnie w tych książkach urzekło? Na pierwszy rzut oka oczywiście ilustracje, odręczne, nie tam jakieś komputerowe grafiki. Rysunki są proste, nieskomplikowane i kolorowe. A poza tym treść, książki te zawierają zawsze ciekawe, zabawne historie o zwierzętach. Itak np. znaleźć w nich możemy historię o hipopotamicy, która straciła matkę i jest przekonana, że widuje ją w chmurach, dlatego za wszelką cenę chce nauczyć się latać, co koniec końców udaje się za sprawą wykorzystania ogona niczym śmigiełka, podczas jednej z fizjologicznych czynności ;).

I właśnie takie są te opowiadania, proste, zabawne, trafiające do dzieci, a jednocześnie zawierające jakiś podtekst, wartości, morały. Muszę powiedzieć jedno, dzieciaki śmieją się do rozpuku, słuchając tych historyjek. Swoją droga nietylko dzieci ;).

A teraz uwaga, będzie sporo zdjęć ;). Miałam zrobić z nich dwa posty, ale stwierdziłam, że wrzucę całego Morgenthalera razem, w jednym kawałku, po prostu zdjęć będzie więcej ;).

watermarked-16

„Dyrefabler” to zbiór kilku opowiadań Morgenthaler’a

 

watermarked-4

watermarked-6

watermarked-7

watermarked-8

watermarked-10

watermarked-11

watermarked-12

watermarked-14

watermarked-15

 

watermarked-1

„Zęby bobra”

watermarked-2

 

watermarked-3

watermarked-4

watermarked-5

 

watermarked-6

watermarked-7

watermarked-8

„Drzewo baobab”

 

watermarked-10

watermarked-11

watermarked-12

watermarked-13

watermarked-14

 

Nie jest to ta sama magia jak przy „Alicji w Krainie Czarów”, po prostu tych książek się nie da porównać. Jedyny problem w tym, że publikacji Morgenthaler’a w Polsce nie ma (a szkoda), a w Danii kosztują niemałe pieniądze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>