Małe arcydzieło

watermarked-IMGP9352

Dawno nie było już u mnie żadnej książki, a mam już nie mały stosik do pokazania :). Oj muszę się za to wziąć wreszcie.

A dzisiaj książka nie do poczytania, ba nawet nie do końca do oglądania. Jest to książka do tworzenia, ot co.

„Zróbmy sobie arcydzieło” Marion Deuchars (wydawnictwo Dwie Siostry, cena ok 35zł) to książka, którą na prawdę warto mieć, zarówno mając dziecko, jak i będąc pedagogiem (można wykorzystać ją na zajęciach). 

I o co w tym wszystkim chodzi? Oczywiście jak sam tytuł mówi, o tworzenie arcydzieła. Książka jest spora, bo ma aż 224 strony i na każdej znajdujemy różnego rodzaju zadania typu narysuj komiks, stwórz ptaki z odcisków palców itd. itd. Po prostu świetna sprawa, ba nawet ja chętnie bym sobie w niej pobazgrała, ale poczekam z tym na Wikinga. Myślę, że dobrym pomysłem może być kopiowanie niektórych stron, po ty, by zabawy było jeszcze więcej.

Książka przeznaczona jest dla dzieci od 7 roku życia, ale myślę, że spokojnie niektóre z zadań zrobi już rezolutny 3latek, tym bardziej, że do roboty jest sporo ;). A przy okazji tej całej zabawy, dziecko dowiaduje się trochę o artystach takich jak Da Vinci, uczy się łączenia barw. Lubię takie kreatywne zabawy :).

watermarked-IMGP9353

watermarked-IMGP9354

watermarked-IMGP9355

watermarked-IMGP9356

watermarked-IMGP9359

watermarked-IMGP9360

 

{ Skomentuj }

  1. Olcia

    bardzo ciekawa pozycja! dobry pomysł na prezent Świąteczny… chociaż mina współczesnych dzieciaków dostających książkę jest.. bezcenna :) rozpacz i rozczarowanie pomieszane z wyrzutem – że jak to prezentu nie będzie :) uwielbiam to :)
    Książeczka super :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>